Paczkomaty blisko Ciebie


W Polsce sieć Paczkomatów liczy już ponad 1100 maszyn w 260 miastach. Wy też macie wpływ na to, gdzie stawiamy nowe maszyny. W ubiegłym roku zbieraliśmy Wasze propozycje nowych lokalizacji poprzez specjalnie w tym celu przygotowaną stronę bliskociebie.paczkomaty.pl. W tym roku projekt przechodzi do etapu ewaluacji. Rozpoczęliśmy analizy zgłoszonych propozycji pod kątem możliwości ich realizacji. 

Wciąż czekamy na Wasze propozycje, dlatego jeśli chcecie aby i w Waszej miejscowości pojawił się Paczkomat, koniecznie zaproponujcie nową lokalizację poprzez stronę "Blisko Ciebie". Zajmie Wam to dosłownie chwilę.

Wystarczy w zakładce “Dodaj lokalizację” wpisać w oknie wyszukiwania nazwę miejscowości i ulicy. Można także przenieść pomarańczowy marker bezpośrednio na mapę i w ten sposób zaznaczyć nową lokalizację. 

Następnie należy uzupełnić dane zgłaszającego (imię oraz adres e-mail) oraz zaznaczyć wyrażenie zgody na otrzymywanie od InPost Sp. z o.o. informacji handlowych. Na zakończenie warto zaprosić jak największą liczbę znajomych do głosowania na wybrane przez Was miejsce. 

W tym celu wejdźcie w zakładkę “Zagłosuj na lokalizację”. Wyszukajcie dodaną przez Was lokalizację i skopiujcie do niej bezpośredni link, aby przesłać go innym, np. poprzez e-mail lub Facebooka. 

WAŻNE: istnieje także możliwość, abyście zostali naszymi partnerami i zgłosili swój biznes jako miejsce, przy którym może stanąć Paczkomat. 

Co trzeba w tym celu zrobić? 

1. Spełnić cztery warunki:
 • dostępności 24/7 
 • zasięgu GSM 
 • udostępnić źródło zasilania 
 • udostępnić 4m kwadratowe powierzchni 
2. Uzupełnić formularz z danymi adresowymi oraz dołączyć do zgłoszenia zdjęcie lokalizacji (format .jpg) 

3. Uzupełnić dane kontaktowe, aby nasz Dział Sprzedaży mógł się z Wami skontaktować oraz zaznaczyć wyrażenie zgody na otrzymywanie od InPost Sp. z o.o. informacji handlowych. Możecie w ten sposób zarobić nawet 100 euro miesięcznie, a także zwiększyć ruch w swoim biznesie, przyciągając potencjalnych klientów! 

Jeśli nie wiecie lub nie jesteście pewni, czy w Waszej miejscowości stoi już Paczkomat, sprawdźcie lokalizację na stronie paczkomaty.pl.

5 komentarzy:

 1. Ile głosów musi zebrać dana lokalizacja aby w ogóle mogła być brana pod uwagę podczas weryfikacji w celu postawienia tam Paczkomatu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Panie Mateuszu, otrzymał Pan jakąkolwiek odpowiedź na pytanie ze strony inpostu bądź dowiedział się z innych źródeł?

   Usuń
  2. Na fb w końcu ktoś odpowiedział "głosy ze strony bliskociebie.inpost.pl są brane pod uwagę wraz z innymi czynnikami monitorowanymi przez nasz Dział Rozstawień. Jest to ważny składnik, który wpływa na wybór lokalizacji maszyn, jednak trudno w tym wypadku wskazać konkretną liczbę niezbędnych głosów. Zachęcamy Cię do śledzenia informacji o rozstawieniach nowych Paczkomatów na naszej stronie i profilu - być może wkrótce znajdziesz tam zgłoszoną przez siebie lokalizację"

   Słaba odpowiedź ale jedyna na kilka wysłanych zapytań.

   Usuń
 2. Niestety. Nadałem paczkę w paczkomacie, okazało się, że system nie zarejestrował tej paczki. Na monitorze za to była piękna informacja, że potwierdzenie wyślemy na maila. Potwierdzenie nie dotarło, paczki nie ma w systemie, etykieta przeterminowana. Reklamacja złożona, miał kurier udać się do paczkomatu w celu jego przeszukania, okazało się, że od tygodnia nie potrafi tego zrobić, choć paczki wyjmuje. Nie mam potwierdzenia, nie mam paczki. Nie polecam!!! Najprawdopodobniej będę musiał sięgać po monitoring w celu udowodnienia Inpostowi, że paczkę nadałem. Zwyczajne dziadostwo Brzóski i tyle w temacie. Szukałem informacji w necie i znalazłem kilku ludzi którym podobna sytuacja się przytrafiła, żaden nie odzyskał pieniędzy ani paczki z powrotem!

  OdpowiedzUsuń