Mój Paczkomat zniknął! Co teraz?
Dokonujecie zakupów w Waszym ulubionym e-sklepie, przechodzicie do wyboru opcji dostawy, wybieracie „Odbiór w Paczkomacie” i… Waszego Paczkomatu nie ma na liście! Gdzie się podziała maszyna? Wasze wątpliwości rozwieje trzecia odsłona naszego cyklu, w którym odpowiadamy na najczęściej zadawane nam na Facebooku pytania.

Przede wszystkim – bez obaw. Ilość maszyn w żadnym przypadku się nie zmniejsza. Wręcz przeciwnie – jest ich coraz więcej (obecnie to aż 1300 maszyn w całej Polsce!).

Jesteś odbiorcą, który nie znalazł swojego ulubionego Paczkomatu na liście oferowanej przez sklep?

W tej sytuacji upewnijcie się, czy Paczkomat, który chcieliście wybrać na stronie sklepu, wyświetlany jest również na naszej stronie internetowej. Jeśli jest widoczny na stronie – skontaktujcie się ze sprzedającym i poinformujcie go, że najprawdopodobniej… ma nieaktualną bazę Paczkomatów.

Jeśli zaś nie znajdujecie Paczkomatu ani na stronie sklepu, ani na naszej stronie – oznacza to, że został on chwilowo wyłączony z sieci. Ile potrwać może taka chwila? Wszystko zależy od przyczyny wyłączenia Paczkomatu. Maszyna może być serwisowana – w tej sytuacji „znika” na kilka dni (choć zwykle trwa to znacznie krócej). Paczkomat może być też relokowany (zmienia swoje miejsce zamieszkania) – ten proces trwa jednak znacznie dłużej. I podkreślmy: maszyna znika wówczas również… fizycznie. A to oznacza, że może znaleźć się w innym miejscu.

Jesteś nadawcą, a odbiorca poprosił Cię o wysłanie przesyłki do Paczkomatu, którego nie widzisz na stronie?

I tu powodem jest najpewniej chwilowe wyłączenie Paczkomatu z sieci. Jeśli możecie wstrzymać się z wygenerowaniem etykiety – poczekajcie kilka godzin i sprawdźcie, czy Paczkomat nie został włączony ponownie. Jeśli zaś czasu nie macie – skontaktujcie się z Klientem i poproście o wybór innej maszyny.

PS Widzicie, że jakiś nowy Paczkomat pojawił się w Waszej okolicy, ale wciąż nie ma go na naszej stronie? Najprawdopodobniej jesteśmy w trakcie testowania tej świeżynki. Ten proces również musi potrwać dłuższy czas – w żadnym wypadku nie chcielibyśmy bowiem oddawać w Wasze ręce maszyny, co do której wzorowego działania nie mamy stuprocentowej pewności.

6 komentarzy:

 1. A ile może potrwać takie testowanie? Pytam, bo w mojej miejscowości pojawiła się maszynka 11 września.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój ulubiony paczkomat kiedyś zniknął... i to na amen. I już nigdy nie wrócił. Podobno TIR go lekko przestawił. Teraz po paczki muszę jeździć odo centrum... Pozdrowienia z Raciborza, gdzie paczkomaty znikają (dokładniej, to znikają z Markowic)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ile trwa testowanie paczkomatu?

  OdpowiedzUsuń
 4. Zbliżają się święta a tu NIESPODZIANKA - znikają paczkomaty !!!
  Z mojej okolicy zniknęły już dwa i zapowiada się kolejny.
  Pozdrowienia z Bydgoszczy - Fordon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mojej okolicy właśnie drugi paczkomat również zniknął (fizycznie stoją). Pierwszy zniknął po wymianie na większy, maszyna stoi ale brak możliwości zamawiania do niego - tak już prawie dwa miesiące.

   Usuń
 5. Szkoda, że zniknął paczkomat w Lidzbarku Warmińskim, bo teraz najbliższy paczkomat jest oddalony o 20 km....

  OdpowiedzUsuń