Jak wysłać przesyłkę za granice?


Z usługi InPost Cross Border powered by Sheepla może korzystać każdy klient InPost Paczkomaty.


Klienci InPost korzystający z opcji PrePaid mogą wysyłać paczki zagraniczne z portalu bez konieczności podpisywania dodatkowych umów z InPost. W takim przypadku należy skorzystać ze standardowego cennika przesyłek międzynarodowych publikowanego na stronach InPost.

W przypadku Klientów korzystających z opcji PostPaid, aby skorzystać z usługi InPost Cross Border konieczne jest zaś podpisanie odpowiedniego aneksu do umowy z handlowcem InPost.


Jak nadać paczkę za granicę? 
Instrukcja krok po kroku

1.  Logowanie do portalu Cross Border Manager
Portal Cross Border Manager dostępny jest na naszej stronie. Aby zalogować się do portalu należy podać e-mail oraz hasło do Managera Paczek InPost:2. Tworzenie nowej przesyłki
Ekran Nowa przesyłka pozwala na utworzenie nowej przesyłki międzynarodowej.
System automatycznie wypełnia dane nadawcy na podstawie informacji podanych w Managerze Paczek InPost (wybrany Paczkomat lub adres nadawcy):


W pierwszej kolejności należy wybrać formę nadania przesyłki: w Paczkomacie lub u kuriera poprzez kliknięcie w odpowiedni przycisk:Po wybraniu W Paczkomacie automatycznie zostanie zdefiniowany Paczkomat preferowany. Aby nadać paczkę w innym Paczkomacie należy wybrać go z rozwijanej listy.


Chcąc nadać przesyłkę w Paczkomacie trzeba podać swoje dane – imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu.Natomiast nadając przesyłkę u kuriera oprócz imienia, nazwiska, adresu e-mail i numeru telefonu, należy także podać dokładny adres zamieszkania – ulicę, kod pocztowy, miasto.

Analogicznie należy postępować w przypadku uzupełniania pól dotyczących odbiorcy. W pierwszej kolejności należy zdefiniować do jakiego kraju wysyłana będzie paczka.

Dopiero wówczas będzie można zobaczyć, które opcje dostawy są dostępne (doręczenie na adres i do Paczkomatów, czy tylko doręczenie na adres).
      Wypełnij dane – niezbędne gdy do Paczkomatu
      Wypełnij dane – niezbędne gdy na adres

Należy podać parametry przesyłki:
      wymiary
      wagę


UWAGA: waga i wymiary przesyłki definiują cenę przesyłki. Należy mieć na uwadze, że parametry paczki nadanej zostaną zweryfikowane przez InPost i w razie różnic paczka zostanie wycofana lub z konta nadawcy zostaną pobrane dodatkowe środki. Szczegółowe informacje na te temat znajdują się w regulaminie usługi.

Po wypełnieniu danych dotyczących kraju nadania, formy dostawy oraz danych adresowych i podaniu parametrów przesyłki (wymiary i waga) prezentowana jest cena przesyłki.

Teraz wystarczy już kliknąć przycisk OPŁAĆ i WYŚLIJ.

Po nadaniu automatycznie zostaniesz przeniesiony na ekran Przesyłki, który służy do podglądu stanu realizacji przesyłek.


Na ekranie istnieje możliwość filtrowania przesyłek:
 • znajdujących się w określonym statusie (zaznaczenie odpowiedniego filtr na górze ekranu)
 • lub utworzonych w określonym przedziale czasowym

Na ekranie dla każdej przesyłki istnieje możliwość:
 • podglądu szczegółów przesyłki,
 • wydrukowania listu przewozowego  oraz
 • skopiowania danych przesyłki na nowo utworzoną przesyłkę (tworzy się wtedy przesyłka o identycznych danych adresowych jak przesyłka kopiowana)

Przesyłkę nadasz w Paczkomacie lub u kuriera.


3. Aby ustawić odbiór przesyłek przez kuriera, należy mieć zatwierdzony punkt odbioru. Na ekranie Ustawienia w zakładce Moje Punkty istnieje możliwość podglądu listy utworzonych punktów odbioru paczek (przy zamówieniu kuriera). Ekran pozwala też na usunięcie istniejącego punktu lub dodanie nowego. Pamiętaj, że punkt odbioru będzie aktywny dopiero po jego zaakceptowaniu przez InPost.4. Zamawianie kuriera
Na ekranie Przesyłki możliwe jest zaznaczenie przesyłek, do których chcemy zamówić kuriera. Zaznaczyć można jedynie przesyłki, które są Gotowe do Wysyłki oraz jako formę nadania mają zaznaczoną opcję Kurier.
Po zaznaczeniu przesyłek oraz kliknięciu na przycisk Zamów Kuriera pojawia się okno na którym należy wybrać punkt odbioru (zdefiniowany wcześniej w ustawieniach) oraz podać datę i orientacyjną godzinę odbioru przez kuriera.
Jeśli zamawiamy kuriera do godziny 13.00, istnieje możliwość zamówienia odbioru na ten sam lub następny dzień. W przeciwnym przypadku istnieje możliwość zamówienia kuriera na następny dzień

Jak widzisz wysyłanie paczek za granicę z usługą InPostCross Border jest proste i szybkie. A co najważniejsze, masz możliwość śledzenia przesyłki podczas całej jej podróży do miejsca docelowego. Nie zwlekaj i zacznij wysyłać przesyłki już dzisiaj.  


8 komentarzy:

 1. kiedy można spodziewać się wyników konkursu z bezludną wyspą?

  OdpowiedzUsuń
 2. kiedy można spodziewać się wyników konkursu z bezludną wyspą?

  OdpowiedzUsuń
 3. A co z ubezpieczeniem takiej paczki wysyłanej za granicę?
  W cenniku wysyłek zagranicznych jest dodatkowe ubezpieczenie do 5000zł i kosztuje 1.5zł.
  Gszie jest ta opcja?

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam, ja osobiście polecam wysyłkę od http://dhlparcel.pl/content/dhl_parcel_poland/pl/business-customers/international-parcels/shipping.html Jednoelementowa rzeczy może ważyć do 31,5 kg co jest dość istotne. Zależy oczywiście co kto chce przetransportować. Wszystkie istotne informacje są na stronie, ja skorzystałem i mogę polecić. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. W moim przypadku korzystam od dłuższego czasu z usług firmy Pewna Paczka. Mają bardzo dobrze zorganizowaną sieć kurierów, dobrą kontrolę nad przesyłkami oraz przejrzysty cennik - http://pewnapaczka.pl/Cennik_Przesylki-kurierskie-standardowe.html Polecam szczerze każdemu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że paczkomaty nie drukują etykiet i uniemożliwiają zapłacenie za wysyłkę kartą. To jest troszkę niezrozumiałe i nie pasuje do nowoczesnej usługi jaką jest paczkomat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można nadać paczkę bez etykiety i zapłacić kartą... Ale tylko wysyłając na terenie Polski, o czym właśnie się boleśnie przekonałam pod Paczkomatem. :/

   Usuń
 7. Paczkomat nie ma opcji wysłania za granicę, ponieważ w oknie "telefon odbiorcy paczki" jest na sztywno kod kraju:"+48".

  OdpowiedzUsuń