Wiewiórka.pl i Paczkomaty łączą w siły w służbie ekologii!Posiadacie niepotrzebne tekstylia, książki lub sprzęt elektroniczny, które chcecie usunąć, ale nie wiecie jak zrobić to w sposób bezproblemowy i bezpieczny? Wiewiórka.pl i Paczkomaty łączą w siły w służbie ekologii! Zapakujcie surowce, umieśćcie je w maszynie i odeślijcie - za darmo. Zajmiemy się resztą. A Wy możecie na tym nawet zarobić :-) Jak podoba się Wam ten pomysł? 

Jak możecie odesłać niepotrzebne Wam rzeczy?

 1. Zarejestrujcie się na www.wiewiorka.pl – w tym miejscu podacie swoje podstawowe dane, jak np. adres, pod który Wiewiórka.pl wyśle Wasz pakiet startowy. Na tym etapie przypisany zostanie Wam również indywidualny numer członka, który będzie kompatybilny z kartą prepaid, na którą będą przelewane należne środki za skupione przez nas surowce.
 2. Zamówcie pakiet startowy – po zarejestrowaniu na stronie automatycznie wysyłamy zostanie pakiet startowy, który dostaniesz nieodpłatnie pod wskazany przez Was adres podczas rejestracji. Zestaw startowy zawiera 3 worki do zbierania rzeczy oraz kartę prepaid, na którą będziemy przelewać należne Wam pieniądze. W momencie  nadania paczki przez stronę, możecie także zdecydować (poprzez zaznaczenie odpowiedniej opcji), że zarobione środki przeznaczysz na rzecz jednej z fundacji bądź organizacji charytatywnej, których lista dostępna jest także na stronie Wiewiórka.pl. Bezpłatna karta prepaid, którą dostaniecie przy okazji otrzymania bezpłatnego pakietu startowego jest formą całkowicie bezpieczną i sprawnie działającą już od wielu lat na przykład w sektorze telefonii komórkowej (doładowania telefonów na kartę).
 3. Po otrzymaniu pakietu zacznijcie zbieranie surowców! Wiewiórka skupuje surowce, które możemy podzielić na 5 działów:
 • metale i ich stopy: miedź, cynk, brąz, stal nierdzewna, stal zwykła, mosiądz, a także kable miedziane i aluminiowe oraz puszki aluminiowe itp.;
 • odpady elektroniczne: płyty główne, twarde dyski, płyty CD, akumulatory, gry na CD/DVD, baterie itp.;
 • szklane butelki po piwie, coca-coli: Butelka po piwie Kompanii Piwowarskiej S.A. (typu Lech, Tyskie, Żubr, Wojak, Dębowe, itp.), Butelka po piwie grupy Żywiec (Żywiec, Warka, Kasztelan, Tatra, Leżajsk, Królewskie, Brackie, Specjal, itp.), Butelka po piwie Grupy Carlsberg (typu Okocim, Bosman, Piast, Książ, Kasztelan, Harnaś, Świętojańskie, Wielkanocne, Dożynkowe, Świąteczne, Porter, Pszeniczne, Niepasteryzowane, itp.), Butelka po piwie browaru Fortuna (typu Komes, Miłosław, Fortuna), Butelka grupy Coca Cola oraz Pepsi Cola. Nie skupujemy butelek po piwie typu Redd’s, Pilsner, Green Mill Cider, Grolsch, Carlsberg, Karmi, Somersby, Desperados, Paulaner, Heineken.
 • odzież damską, dziecięcą, męską, niemowlęcą, obuwie, dodatki i akcesoria, bieliznę stołową oraz pościelową itp.;
 • zabawki i książki  dla dzieci i dla dorosłych (nie podręczniki).
Macie już zebrane surowce? Świetnie! Teraz:

 1. Określcie rodzaj zebranych surowców na stronie www.wiewiorka.pl – dzięki temu będziemy wiedzieć już przed odbiorem Twojej paczki, jakich surowców możemy się spodziewać, a po wszystkim zweryfikować zgodność zawartości, z tym co nam podałeś.
 2. Umieśćcie w Paczkomacie swoją przesyłkę.
 3. Po sprawdzeniu paczki dostaniecie kwotę na kartę pre-paid bądź przekażemy ją wybranej przez Was Fundacji! 

      Sprawdźcie więcej na: Wiewiórka.pl

      3 komentarze:

      1. A co z butelkami Perły? Może ktoś zaczałby skupywać, odbierać te butelki po marketowych piwach, np. Lidlowe? Mnóstwo tego pełno i wszystko wędruje do koszy. A tak możnaby zarobić i przetopić.

       OdpowiedzUsuń
      2. Szanowni Panowie Prezesi

       W nawiązaniu do poniższego maila chciałbym poinformować Panów o dalszym rozwoju sprawy.

       Jak dziś zostałem poinformowany przez dość kompetentnego pracownika oddziału inPost w Lublinie moja paczka nie została odnaleziona. Tym samym Państwa firma okradła mnie na 150 zł. Nie jest bowiem moim zdaniem możliwe aby osoba trzecia (złodziej) odgadł jednocześnie 9-cyfrowy numer telefonu na który adresowana była przesyłka i 6-cyfrowy kod autoryzujący. Liczba kombinacji idzie w miliardy. W związku z tym najbardziej prawdopodobne że złodziejem jest sam kurier (pogratulować pracownika) lub tenże kurier dopuścił się niewyobrażalnej niekompetencji i nie dopilnował właściwego zamknięcia skrytki (błędy zdarzają się każdemu ale wizerunku inPost to nie poprawia).

       W każdym bądź razie, przez Panów firmę/podwładnych bliska mi osoba nie otrzyma przeznaczonego dla niej prezentu. Pieniądze dla Panów to pewnie grosze, dla mnie na szczęście też jest to kwota do przeżycia, ale rozczarowania jakie zafundowaliście (pośrednio) wam nie daruję. Już opowiedziałem tę historię moim koleżankom i kolegom z pracy (wczoraj to było 6 osób ale pracuję w korporacji więc jeszcze kilkaset mi zostało), a także żonie i jej siostrze z przestrogą, że wasze paczkomaty nie gwarantują żadnego bezpieczeństwa. Z pewnością wszystkie te osoby zastanowią się zanim za waszym pośrednictwem zamówią dostawę jakiegoś towaru.

       W związku z tym że zaistniałych szkód moralnych nie da się już naprawić, nawet odnajdując skradzioną przesyłkę, oczekuję od waszej firmy zwrotu kwoty 150,00 zł w ciągu 7 dni na numer rachunku: 09 1140 2004 0000 3902 6900 9666, lub zamieszczę obszerny opis z zaistniałego zdarzenia na swojej ściance w facebooku a wtedy liczba osób przestrzeżonych przez firmą inPost będzie szła lekko licząc w setki (mam ponad 300 znajomych na FB) lub tysiące.

       Wasza firma pewnie przez to nie zbankrutuje, pewnie nawet Panowie tego nie odczujecie, ale kropla drąży skałę, a przynajmniej ja osobiście z usług waszej firmy już nigdy nie skorzystam bo nie mam żadnej gwarancji że moja przesyłka do mnie trafi i to jest najgorsze co może spotkać firmę kurierską: UTRATA WIARYGODNOŚCI ŻE DORĘCZANA PRZESYŁKA DOTRZE DO ADRESATA - z usług złodziei nie będę korzystał.

       HOWGH!
       SS

       OdpowiedzUsuń
      3. Że też wcześniej nie przeczytałem tego ostrzeżenia. Byłbym bogatszy o 300pln i nerwów bym sobie zaoszczędził. Żal...

       OdpowiedzUsuń