Odbiór PRZY Paczkomacie, czyli czym są Mobilne Paczkomaty?
Otrzymaliście od nas komunikat SMS lub e-mail informujący o możliwości odbioru paczki, ale… wygląda on odrobinę inaczej niż zwykle? Tę notkę koniecznie musicie przeczytać!

W listopadzie i w grudniu wysyłane przez nas komunikaty śledźcie wyjątkowo uważnie. Niektóre z nich mogą się bowiem różnić od tych, które otrzymywaliście od nas dotychczas. "Twoja paczka czeka PRZY Paczkomacie" - wiadomości o takiej treści oznaczają, że Wasza Paczka trafi do tzw. Mobilnego Paczkomatu. Czy trzeba się bać? Ależ skąd!

Czym jest Mobilny Paczkomat?
To rozwiązanie, dzięki któremu możemy przekazać Wam Waszą przesyłkę nawet wówczas, gdy Paczkomat docelowy jest przepełniony, co może zdarzyć się w tym gorącym, świątecznym okresie (tj. gdy brakuje w nim wolnych skrytek). Mobilny Paczkomat to kurier, który czeka w specjalnie oznakowanym samochodzie dostawczym zaparkowanym w okolicach „zwykłego” Paczkomatu. Kurier taki wydaje przesyłki odbiorcom na podstawie danych, które umożliwiają odbiór przesyłki w tradycyjnym Paczkomacie. Podczas odbioru niezbędne jest więc podanie numeru telefonu, oraz kodu odbioru, który uprzednio wysłaliśmy SMS-em/e-mailem.
Odbiór przesyłki z Mobilnego Paczkomatu trwa szybko i jest równie prosty, jak w przypadku tradycyjnych Paczkomatów!

Gdzie szukać Mobilnych Paczkomatów?
Mobilne Paczkomaty (samochody kurierskie) w większości przypadków będą czekać na Was w pobliżu Paczkomatów stacjonarnych. Jeśli będziecie mieli problem z odnalezieniem Mobilnego Paczkomatu, podejdźcie do maszyny stacjonarnej i i sprawdźcie, w którym kierunku prowadzi strzałka. Podążajcie za nią, aby odebrać swoją Paczuchę :-)
Pamiętaj! Śledź wysyłane przez nas komunikaty. W ten sposób dowiesz się, czy Twoja przesyłka znajduje się w Paczkomacie stacjonatnym, czy w Mobilnym Paczkomacie.
Jak odebrać paczkę z Mobilnego Paczkomatu?
Paczkę możesz odebrać w bardzo łatwy sposób. Wystarczy, że podasz naszemu kurierowi swój numer telefonu, oraz ostatnie ostatnie cyfry numeru przesyłki.

Ważna sprawa!
Jeśli w ciągu dnia miejsce w skrytce się zwolni, przeniesiemy Twoją paczkę do Paczkomatu. Tym sposobem nasz kurier rozda więcej paczek kolejnym osobom, a Ty odbierzesz swoja przesyłkę łatwo i wygodnie tak, jak dotychczas. Jeśli taka zmiana będzie miała nastąpić, poinformujemy Cię o tym w kolejnych wiadomościach e‑mail i SMS.

Dodatkowe pytania? Spieszymy z odpowiedzią!

Jaki jest maksymalny czas przechowywania paczki w Mobilnym Paczkomacie?
Godzina, do której możesz odebrać swoją Paczuchę z Mobilnego Paczkomatu podana jest w wiadomości SMS oraz e-mail.

Nie odebrałam/odebrałem paczki na czas. Co zrobić?
Nie ma powodu do zmartwień! Mobilny Paczkomat to rozwiązanie wyjątkowe. Dążymy przede wszystkim do tego, aby wszystkie przesyłki doręczać do stacjonarnych Paczkomatów. Jeśli więc nie zdołaliście danego dnia odebrać przesyłki z Mobilnego Paczkomatu, to następnego dnia ponownie podejmiemy próbę doręczenia przesyłki. W pierwszej kolejności spróbujemy doręczyć ją do stacjonarnego Paczkomatu, a w razie niepowodzenia wywołanego dalszym przepełnieniem maszyny – ponownie przekażemy ją do Mobilnego Paczkomatu. O tym gdzie będzie można odebrać paczkę, będziemy informować Cię poprzez kolejne wiadomości SMS i e-mail.

Jak zapłacę za przesyłkę pobraniową?
Przesyłki pobraniowe będą doręczane jedynie do Paczkomatów stacjonarnych. A w Paczkomatach stacjonarnych za przesyłkę pobraniową będziecie mogli zapłacić – jak zwykle – przy pomocy karty płatniczej.

17 komentarzy:

 1. nie polecam paczka nadana w czwartek jeździ w busie po moim miescie bo w paczkomacie nie było miejsca(gabaryty male)zapoponowalem dwie inne lokalizacje z paczkomatami badz opcje ze podjade do kuriera odebrac paczke.ani jedno ani drugie rozwiazanie bylo nie do przeskoczenia gdyz jest sobota i paczka musi pojezdzic w busie do konca dnia.brak słów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nr paczki STATUS PRZESYŁKI O NUMERZE631851323570342224704463
   rozumiem ze jak kurier zaginie badz cos zlego sie stanie to tez beda mieli z centrali inpost problem by sie z nim skontaktowac?

   Usuń
 2. Czy w soboty też jest mobilny paczkomat?

  OdpowiedzUsuń
 3. Brak mobilnego paczkomatu przy paczkomacie pomimo takowej informacji. Brak możliwości skontaktowania się z kurierem. Nie takie piekne jak to opisujecie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurier czeka przy paczkomacie non stop do 20? Zapewne wybiorę się o 18. Więc czy on tam będzie czekać?

  OdpowiedzUsuń
 5. Brak mobilnego paczkomatu. Straciłem godzinę cennego mi dzisiaj czasu!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Lepszy numer, nie wiem komu wydano moją paczkę z mobilnego paczkomatu ale po pierwsze nie dostałam w ogóle informacji, że mam ją odebrać za to dostałam wiadomość, że KTOŚ JĄ ODEBRAŁ. Okradziono mnie. I ciekawe co z tym robicie i jak ten koś weryfikował komu paczkę oddaje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Brak mobilnego paczkomatu w Warszawie, na ulicy ostródzkiej 119,
  byłem tam już 2 razy, o godzinie 15 dostałem smsa, że moja paczka tam jest.
  Byłem o 15:20 i 16:20.
  Mobilnego paczkomatu BRAK.

  OdpowiedzUsuń
 8. W dniu 18.12.2016 w godzinach 15,45 - 17,30 przy paczkomacie LMN895 próbowałem odebrać adresowaną do mnie przesyłkę (zgodnie z informacją w sms) od "kuriera". Najpierw osoby nie potrafiły znaleźć mojej przesyłki ( podobnie jak wielu innych, zdenerwowani odbiorcy czekali od dłuższego czasu), a następnie jedna z osób wydających przesyłki, oznajmiła że mają tak dużo paczek i taki bałagan, że nie są w stanie znaleźć każdej i być może to w centrali zgubili przesyłkę. Po interwencjach kolejnych niezadowolonych klientów, obsługa zwyzywała oczekujących. Po takich ekscesach wezwaliśmy policję, na widok której, jeden z pracujących wewnątzez naczepy inpostu ludzi wsiadł do samochodu i zaczął uciekać. Po pościgu i ujęciu go przez policję, okazało się, że jest pijany (Komisariat Policji w Łomiankach prowadzi w tej sprawie postępowanie), podobnie jak reszta pracowników. Po kolejnym moim pytaniu, czy moja paczka została odnaleziona, oświadczono mi ze śmiechem, że nikt jej już nie szuka ( rozumiem że to za karę, że byłem jedną z osób które wezwały policję).
  Jest to jedno z ciekawszych udogodnień firmy inpost. Więc jeśli tylko zginęła Wam paczka, to pocieszcie się, że jeszcze mogliście oberwać od pijanych kurierów.
  Piotr

  OdpowiedzUsuń
 9. @@piotr , szkoda że wpierd1l nie dostałeś. Bo co ty kur1a nie jesteś... W kurierze racujaludzie u czasem się zdarza jakies pomyłki i wypadki. Kurier cię grzecznie poinformował że przytrafiło się blad, a ty pewne miałeś z tym wielki problem. A teraz gościu stracił robote, prawko, kupę hajsu i czasu a wszystko przez takiego cwela.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Pan" pewnie jest także kurierem i widząc tylko czubek swojego nosa pokazuje tylko poziom ludzi pracujących w tym "fachu". Chce Pan aby ludzie mieli o kurierach inne zdanie to pokaż poziom człowieku najpierw.

   Usuń
 10. Przed świętami dwie moje paczki znalazły się w paczkomacie mobilnym, dostałam informację że czekają na mnie w danym miejscu do godziny 20, jako że mam blisko a był to akurat mój wolny dzień podchodziłam tak chyba z pięć razy, bo bardzo mi na paczkach zależało, ale niestety nie było mi dane spotkać tego mitycznego stwora jakim jest mobilny paczkomat! Potem kurier bujał się z moimi paczkami trzy dni zanim umieszczono je w paczkomacie i mogłam je wreszcie odebrać (że nie wspomnę o tym, że w międzyczasie miałam problem z odebraniem paczki pobraniowej, bo nie dało się jej opłacić w paczkomacie, szał....).
  Dziś znów otrzymałam tego fantastycznego smsa o treści"twoja paczka czeka PRZY paczkomacie..." - no dziś to nawet dupy nie ruszę na poszukiwania kuriera-widmo, dziękuję bardzo!

  OdpowiedzUsuń
 11. A umnie na stronie InPostu widnieje status DORECZONA. Oczywiście jej nie odebrałam i nie otrzymałam nawet maila ani smsa, ze mam odebrać.

  OdpowiedzUsuń
 12. Chyba sobie żarty robicie? Myślicie, że po to zamówiłam paczkę do CAŁODOBOWEGO paczkomatu, żeby móc ją odebrać tylko do godziny 20?

  OdpowiedzUsuń
 13. może jakieś odpowiedzi na te pytania panie inpost?

  OdpowiedzUsuń
 14. UWAGA Twoja paczka jest w samochodzie u kuriera, ktory do 21:50 poczeka na Ciebie przy Paczkomacie SOS849, Teatralna/Sienkiewicza, Sosnowiec. Przy odbiorze podaj nr tel. oraz ostatnie cyfry numeru paczki 640038324741200014232333. Szczegoly: https://twoj.inpost.pl/mobilne-paczkomaty ZGLASZALEM DWA RAZY ŻE PACZKA MA BYĆ UMIESZCZONA W PACZKOMACIE!
  A INPOST DALEJ SWOJE I DO PACZKOWOZU :/
  Co to do jasnej cholery Banglafesz? paczki leża porozwalane wokól nieoznakowanego samochodu na ziemi gdzie psy szczaja co to jest do jasnej choleru?

  OdpowiedzUsuń
 15. UWAGA Twoja paczka jest w samochodzie u kuriera, ktory do 21:50 poczeka na Ciebie przy Paczkomacie SOS849, Teatralna/Sienkiewicza, Sosnowiec. Przy odbiorze podaj nr tel. oraz ostatnie cyfry numeru paczki 640038324741200014232333. Szczegoly: https://twoj.inpost.pl/mobilne-paczkomaty ZGLASZALEM DWA RAZY ŻE PACZKA MA BYĆ UMIESZCZONA W PACZKOMACIE!
  A INPOST DALEJ SWOJE I DO PACZKOWOZU :/
  Co to do jasnej cholery Banglafesz? paczki leża porozwalane wokól nieoznakowanego samochodu na ziemi gdzie psy szczaja co to jest do jasnej choleru?

  OdpowiedzUsuń