Co wolisz - iPhone 5s czy Samsung Galaxy S6? Wyniki konkursu.Nasz ostatni konkurs był gratką dla miłośników smartfonów. W szranki po raz kolejny stanęły dwa kultowe modele od czołowych producentów - Samsunga i Apple. Która opcja zwyciężyła tym razem? 
 
Prestiż głównej nagrody, świąteczna wena oraz rekordowa ilość paczek, jakie obsługiwaliśmy w grudniu sprawiły, że w konkursie wzięło udział nieco więcej uczestników niż zazwyczaj.

Jednak sam wybór okazał się dla nas wyjątkowo... prosty. Pomimo wielu ciekawych odpowiedzi, jeden z uczestników podszedł do zadania "udzielenia kreatywnej odpowiedzi na pytanie konkursowe" niezwykle *kreatywnie* i przesłał nam... link do wideo z uzasadnieniem swojego wyboru:


Wojtku, Samsung Galaxy S6 trafi do Ciebie w nagrodę za: oryginalność, duży dystans do siebie, pracowitość oraz przymrużenie oka, z jakim potraktowałeś konwencję naszego konkursu. 

Ale mamy prośbę: nie śpiewaj już więcej;-)

Gratulujemy, szanujemy i pozdrawiamy wszystkich uczestników.

77 komentarzy:

 1. Przecież to jest niezgodne z regulaminem... Według regulaminu konkursu mogą wziąć udział prace zgodne z "udzielenie kreatywnej odpowiedzi na pytanie konkursowe (objętość odpowiedzi: do 500 znaków ze spacjami) " Przepraszam bardzo, ale co nadesłany filmik ma do odpowiedzi składającej sie max z 500znaków? Porażka, wszystko ustawione. Mogliście napisać, że liczy się dla was kreatywność w dowolnej postaci, a według regulaminu wymagana była odpowiedź pisemna .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, nie sprawiedliwe :)

   Usuń
  2. Też się zgadzam. To niesprawiedliwe.

   Usuń
  3. Szczerze zgadzam się. Do tego wiele informacji zawartych w tym filmie jest przekłamanych. Iphone 5s posiada bluetooth. Do tego ludzkie około nie jest w stanie widzieć aż tyle pikseli ile oferuje Samsung(300 ppi - ( pikseli na cal) - górna granica, powyżej niej większość ludzi nie zauważy różnicy). Apple o tym wie i nie skupia się na rozdzielczości a nad samym wykonaniem ekranu. System IOS bije androida na głowę, jest nie dostępny dla zwykłego użytkownika przez co nie natkniemy się na znaczną ilość niepożądanego oprogramowania. Apple zapewnia optymalizacje aplikacji pod każdy model telefonu, aktualizacje przez co sam Iphone spisuję się rewelacyjnie. W aparacie nie liczy się zagęszczenie pikseli, a wielkość samych pikseli oraz matrycy światłoczułej. Iphone 4S wyposażony w zaledwie 8 Mpix aparat bije nawet aparaty samsunga z wyższej półki, a w przypadku modelu 5S ten aparat jest jeszcze bardziej doskonały. Procesor sam w sobie również, aż tak wiele do powiedzenia nie ma. Liczy się całe jego wsparcie (ram, rom, gpu), a także ich współpraca ze sobą. Sam autor w swoim filmie zajął się jedynie pozytywnymi cechami Samsunga i wadami Iphone' a i to błędnymi. Moim skromnym zdaniem Inpost, którego bardzo lubię oceniał to nawet nie sprawdzając prawdziwości treści zawartej w materiale. Iphone 5s posiada czytnik linii papilarnych co także jest jego zaletą. Twórca niestety o tym nie wspomniał. Sama powiedzmy recenzja jest subiektywna z korzyścią na stronę SGS 6. Każdy smartphone (a w przypadku SGS 6, który jest już phabletem) ma swoje wady i zalety. Jednak moim zdaniem Iphone 5S ma więcej zalet i wygrywa z Samsungiem
   Galaxy S6 chociaż nie taką znów wielką przewagą. Pozdrawiam wszystkich, którzy brali udział w konkursie jak i administrację InPost.

   Usuń
  4. GALAXY S6 TEŻ MA CZYTNIK LINI PAPILARNYCH

   Usuń
  5. GALAXY S6 TEŻ MA CZYTNIK LINI PAPILARNYCH

   Usuń
 2. Nieznany komentatorze - długo debatowaliśmy nad tym, czy odpowiedź jest regulaminowa. Ale Wojtek zamieścił w formularzu link do swojej odpowiedzi, a tenże link nie przekraczał dozwolonej ilości 500 znaków:)

  Wybierając odpowiedź Wojtka chcieliśmy docenić jego wysiłek i "ryzykowną" zagrywkę (nie miał pewności, że zaakceptujemy taką formę odpowiedzi) i nie żałujemy naszego wyboru. A z sugestiami na temat "ustawki" nie będziemy dyskutować, ponieważ spotykamy się z nimi po zakończeniu każdego konkursu - zawsze znajdą się niezadowoleni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezgodne z regulaminem! Skandal!

   Usuń
  2. Jeżeli według komisji wstawienie linku z filmikiem jest kreatywne to wszystko jasne:) - równie dobrze może Wam ktoś linki z wirusami powysyłać...

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  6. @Paczkomaty Blog za "ryzykowną zagrywkę" to was trzeba docenić, o czym świadczą komentarze pod tym wpisem. I za to was cenię :) Chłopak niewątpliwie zasłużył na wygraną, i włożył w to sporo pracy.
   @Wszyscy inni Link do filmu nie przekracza 500 znaków, i niewątpliwie jest odpowiedzią kreatywną i oryginalną, bo stawiam dobre piwo (rozglądam się po półce - niech będzie Coffe Stout) że nie było wśród odpowiedzi zbyt wielu linków.
   @Wojtek Zwycięzca Gratki, nie tylko z powodu wygranej, ale przede wszystkim dobrej zagrywki, odwagi i pomysłowości.

   Usuń
  7. Link nie przekracza więc oceńmy link - ciąg " https://www.youtube.com/watch?v=pLMI3ZV44aM&feature=youtu.be" nie jest zbyt kreatywny. Jeśli chodzi o filmik, ten juz nie mieści się w 500 znakach, jest pełen błędów rzeczowych. Stanowi jedyne kreatywne obejście regulaminu.

   Usuń
  8. Regulamin jest rzeczą Świętą której trzeba przestrzegać nie patrząc czy ktoś się wysilił czy nie.Kiedyś Robert Korzeniowski w chodzie na 50km szedł niezagrożony po złoty medal.Na 400 m przed wejściem na stadion popełnił błąd i złamał regulamin odrywając dwie nogi nad ziemię i został zdyskwalifikowany.Sędziowie nie mieli litości nad tym iż szedł pierwszy i nikt mu nie zagrażał,i go usuneli z trasy i nie było ,,ZMIŁUJ SIĘ''.Złamał regulamin więc został usuniety z trasy i KROPKA!.Więc nie tłumaczcie sie w ten sposób bo sami się ośmieszacie.Skrzywdziliście setki osób które przestrzegały regulaminu i tyle!A jeżeli już jesteście tacy skrupulatni to policzcie ile liter użytych było w filmiku podczas wypowiadania słów i stwierdzicie iż było ich o setki za dużo.

   Usuń
  9. Regulamin jest rzeczą Świętą której trzeba przestrzegać nie patrząc czy ktoś się wysilił czy nie.Kiedyś Robert Korzeniowski w chodzie na 50km szedł niezagrożony po złoty medal.Na 400 m przed wejściem na stadion popełnił błąd i złamał regulamin odrywając dwie nogi nad ziemię i został zdyskwalifikowany.Sędziowie nie mieli litości nad tym iż szedł pierwszy i nikt mu nie zagrażał,i go usuneli z trasy i nie było ,,ZMIŁUJ SIĘ''.Złamał regulamin więc został usuniety z trasy i KROPKA!.Więc nie tłumaczcie sie w ten sposób bo sami się ośmieszacie.Skrzywdziliście setki osób które przestrzegały regulaminu i tyle!A jeżeli już jesteście tacy skrupulatni to policzcie ile liter użytych było w filmiku podczas wypowiadania słów i stwierdzicie iż było ich o setki za dużo.

   Usuń
  10. nastęonym razem wyśle link do referatu w PDFie - skoro łapie się na regulamin takie coś

   Usuń
  11. Link to element nawigacyjny ułatwiający przemieszczanie się pomiędzy dokumentami, odsyłacz do wiadomości, a skoro sam link zakwalifikowali Państwo jako "odpowiedź na pytanie konkursowe" - to owszem, nie przekracza 500 znaków, natomiast nie zawiera żadnej treści. LINK NIE ZAWIERA TREŚCI, JEST jedynie ODSYŁACZEM. W tym wypadku jest to niezgodne z regulaminem i niesprawiedliwe w stosunku do osób, które brały udział w w/w konkursie.

   Usuń
 3. Potwierdzam, korupcja wszędzie !!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ludzie weźcie się nauczcie przegrywać (z honorem :P)
  Jeden wygrany i całe stado hejterów ryczących jak mućki na łące bo siana nie ma

  OdpowiedzUsuń
 8. Czemu nie będzie więcej konkursów?
  Gratuluję wygranej, acz kolwiek sama chciałabym wygrać 😂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo wszyscy znajomi z inpostu już zostali obdarowani za swoją "kreatywność".

   Usuń
  2. Bo wszyscy znajomi z inpostu już zostali obdarowani za swoją "kreatywność".

   Usuń
  3. Myślę, że sformułowanie "Nasz ostatni konkurs był gratką..." (bo do tego pijesz :) jak, mniemam) należy rozumieć nie jako ostatni czyli że już nie będzie, lecz jako hmmm coś w stylu "ostatnio byłem w sklepie", "moje ostatnie zakupy były całkiem udane" :)
   Jeżeli się mylę to niech paczkomaty sprostują proszę.

   Usuń
 9. Werdykt ok, ciężko przebić to co zrobił Wojtek. A w komentarzach jak zwykle w większości będą pewnie marudy i strażnicy regulaminów ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekamy na wysyp "kreatywności" w kolejnych konkursach. Nie przejmujcie się czymś takim regulamin. W Polsce wszyscy pokazują, że regulaminie i prawo nie obowiązuje wybranych.

   Usuń
 10. Ale głupota... to był konkurs na odpowiedź pisemną a nie na animację :/ Rezygnuję z usług paczkomatów

  OdpowiedzUsuń
 11. Idąc tropem organizatorów mogłem wysłać link do powieści na kilkaset słów i byłoby to zgodne z regulaminem. Kompletnie nie przekonują mnie wasze wyjaśnienia. Dla mnie sprawa jest kontrowersyjna i w mojej ocenie albo regulamin jest nieprecyzyjny , albo komisja konkursowa go złamała. Niemniej jednak gratuluję zwycięzcy ;) Nie ulegam zawiści z powodu przegranej, nigdy nie krytykowałem werdyktów konkursowych, ale w tym przypadku mam wątpliowści co do jego kwestii formalnych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. popieram w 100% :) chociażby ze względu na to, że w filmiku użyte słowa stanowią większą ilość niż max 500 znaków... Pierwotnie moja odpowiedź konkursowa miała ok 1400 znaków i też musiałam się nie lada natrudzić aby ją skrócić do wymaganej regulaminowo ilości. Zwycięzcy gratuluję, aczkolwiek dalej uważam, że werdykt jest niesłuszny :)

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Także popieram. Sam miałem problem zmieścić się w 500 znakach. Jednak autor poniekąd wykazał się sprytem bo sama wysłana streść (link) zawiera się w kilkunastu znakach. Co do samego filmu. Gratuluję zwycięzcy choć jego film był peeełen błędów. Jako jedyny znalazł chyba sposób na obejście regulaminu. Pozdrawiam cieplutko.

   Usuń
  4. Nie ma czego gratulować, oszustów i krętaczy powinno się piętnować. Właściciel Amber Gold tez obszedł pięknie prawo. Zasady są od tego żeby je przestrzegać.

   Usuń
 12. Żałosne wręcz.. i niezgodne z zasadami.

  OdpowiedzUsuń
 13. następnym razem też "zaryzykuję"

  OdpowiedzUsuń
 14. pierwszy raz w sumie odpowiedz do konkursu warta uwagi :P moze nie zgodne z regulaminem ale filmik spoko :D wiec tym razem zly nie jestem ze nie wygralem bo konkurencja zrobila przynajmniej wiecej :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może zróbmy konkurs, w którym wszyscy mają równe szanse zgodnie z zasadami, a nie tylko ci poinformowani.

   Usuń
 15. No i tak właśnie... Nie brałem udziału w tym konkursie, ale oczywiście rozumiem pretensje tych, którzy brali w nim udział ZGODNIE Z REGULAMINEM. Tłumaczenie, że link zawiera się w 500znakach jest bardzo słabe. A to wcale nie jest kreatywna ODPOWIEDŹ, tylko cwane przeskoczenie regulaminu. Nagradzanie tego typu "odpowiedzi" jest oznaką niemałej naiwności organizatorów. Bardzo łatwo Was podejść... :/

  OdpowiedzUsuń
 16. Tak to właśnie w tym "naszym" kraju jest.
  Ludzie piszą regulamin, a później mają w dupie jego ważność.
  Interpretują go sobie na swoją korzyść i w taki sposób jaki będzie im korzystny.


  Pan Wojtek rzucił wędkę, a Paczkomaty chwyciły haczyk i tyle telefon wygrany!

  Mogli spokojnie odrzucić taką formę odpowiedzi, ale nieeee chcieli być ponad to! Wykazał się kreatywnością, wysilił się WOOOOW tylko po chu# było pisać ten regulamin? Wystarczyło napisać, że forma odpowiedzi dowolna i po sprawie. Konkursowicze z e-konkursy.info zarzucili by was wierszykami, wydzierankami i filmikami do takie stopnia, że by się wam rzygać zachciało, a teraz macie problem!

  Niestety, ale regulamin tworzy się po to żeby go przestrzegać, ale czego się można spodziewać po firmie, która traktuje swoich pracowników jak śmieci (inpost), że będzie szanować konkursowiczów? hahah

  OdpowiedzUsuń
 17. Myślałam, że chociaż w tym konkursie wreszcie wygra jakiś naprawdę dobry komentarz... ale tym razem uśmiałam się jeszcze bardziej niż zwykle:) Nie ma to jak wytłumaczenie, że link zawiera mniej niż 500 znaków. Dobrze, że są jeszcze inne konkursy:)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 19. Tylko jedno słowo NIESMAK. Ale widać tak to się załatwia w Polsce ...

  OdpowiedzUsuń
 20. Oto regulamin dla INPOSTU

  4.1. Wzięcie udziału w niniejszym Konkursie następuje poprzez:
  b) udzielenie kreatywnej odpowiedzi na pytanie konkursowe (objętość odpowiedzi: do 500 znaków ze spacjami) oraz elektronicznym przesłaniu formularza Konkursowego do Organizatora wg wytycznych wskazanych na stronie internetowej gdzie Formularz Konkursowy się znajduje, przy jednoczesnym zaakceptowaniu (aktywowaniu) przez niego wymaganych pól (checkboxów) dotyczących wymaganych oświadczeń, w szczególności wyrażenia zgody na przetwarzanie przez Organizatora oraz jego partnerów jego danych osobowych w celu realizacji niniejszego Konkursu i w celach marketingowych. Przy czym jeden adres e-mail uprawnia do jednorazowego udziału w Konkursie.

  A to reklamacje dla uczciwych uczestników

  5.1. Reklamacje dotyczące Konkursu lub Nagrody, winny być zgłaszane Organizatorowi pisemnie, na
  adres InPost, Dział Marketingu, ul. Zawiła 65L, 30-390 Kraków w terminie 30 dni od daty
  rozstrzygnięcia Konkursu.
  5.2. Reklamacja powinna zawierać dokładny opis i powód reklamacji, w tym: datę i czas zajścia
  okoliczności będącej przedmiotem reklamacji, w danym wypadku – adres e-mail i numer telefonu
  kontaktowego wnoszącego reklamację oraz zwięzły opis zgłaszanych zastrzeżeń.
  5.3. Reklamacje są rozpatrywane w ciągu 30 dni od daty ich otrzymania.
  5.4. O sposobie rozpatrzenia reklamacji osoba składająca reklamację poinformowana zostanie pocztą
  elektroniczną, na wskazany adres email podany w reklamacji.
  5.5. Decyzja Organizatora Konkursu w przedmiocie rozpatrywanej reklamacji jest decyzją ostateczną
  w ramach prowadzonego przez Organizatora Konkursu postępowania reklamacyjnego, co nie wyłącza
  ani nie ogranicza uprawnień Uczestnika Konkursu czy Osoby Nagrodzonej do dochodzenia swoich
  roszczeń na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postaram zająć się tą sprawą. Zna ktoś tytuł bajki (i najlepiej konkretne odcinki, z których pochodzą fragmenty), użyte w "zwycięskiej" pracy?

   Usuń
  2. Wygląda na South Park
   https://www.google.pl/search?q=south+park&client=opera&hs=3ZL&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjnsYOFvZbKAhVkZ3IKHZXxBI8Q_AUICCgC&biw=1366&bih=659#imgrc=iXheVRBpRHKCNM%3A

   Usuń
  3. Swoją drogą zgadzam się z Wujek Dobra Rada :), który stwierdził, że tak naprawdę to YouTube wygenerował link, który stanowił wpis do konkursu ...

   Usuń
  4. Dzięki, zabieram się do roboty ;)

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  6. Jeśli wejdzie pan tu i przeczyta moją wiadomość chętnie przeczytam jak poszła reklamacja. Mail krk95@poczta.fm

   Usuń
  7. Ja również proszę o informację. krol1122@interia.pl

   Usuń
  8. Wysłałem w zeszłym tygodniu, ale nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi. Dzisiaj wieczorem udostępnię jej tekst w komentarzu.

   Usuń
  9. Mają 30 dni na odpowiedź więc podejrzewam, że wykorzystają swój czas.

   Usuń
  10. TUTAJ ZNAJDZIECIE TEKST REKLAMACJI, WYSŁANY NA WSKAZANY PRZEZ ORGANIZATORA ADRES:
   https://drive.google.com/file/d/0BwwCcTZ1BjQzZ281TDRCVXFTMVk/view?usp=sharing.
   Po otrzymaniu odpowiedzi udostępnię wszystkim jej tekst. Pozdrawiam :)

   Usuń
  11. Niestety pomimo upłynięcia 30 dni, nie otrzymałem odpowiedzi od organizatorów. Tym bardziej podważyli oni swoją wiarygodność co do prawidłowego i sprawiedliwego przeprowadzenia konkursu.
   Dodatkową kwestią jest fakt, że brak odpowiedzi traktuje się jako uznanie reklamacji.

   Usuń
  12. Mogę napisać do urzędu ochrony konsumentów i zapytać o ich opinię. A kiedy wysyłał pan reklamację? Bo 30 dni jest bodajże od dostarczenia reklamacji więc może jeszcze mają kilka dni.

   Usuń
  13. Doręczono 13.01.2016.
   W tym tygodniu skontaktuję się z Rzecznikiem praw konsumenta.

   Usuń
  14. Z chęcią przeczytam co rzecznik Panu odpisze.

   Usuń
  15. Fajnie, że zajął się Pan sprawą:)

   Usuń
  16. Wybaczcie, ale sprawę zgłoszę Rzecznikowi dopiero jutro.
   Na wysłanie zapytania czeka się kilka dni, natomiast na odpowiedź zazwyczaj około dwóch tygodni, dlatego kolejna informacja nie pojawi się prawdopodobnie przed upływem trzech tygodni. Utworzyłem pomocniczego maila: " Problem_zkonkursem@wp.pl ". Jeśli jesteście zainteresowani wynikami, dajcie mi na niego znać, a po otrzymaniu jakiejś informacji poinformuję Was bezpośrednio. Pozdrawiam!

   Usuń
 21. Skoro tak się podobało to było dać nagrodę specjalną i po problemie. A tak regulamin został jawnie złamany. Co prawda nikt do sądu nie pójdzie. Po prostu są ludzie z klasą(daliby nagrodę specjalną) oraz Paczkomaty. Ktoś z PR powinien polecieć na łeb.

  OdpowiedzUsuń
 22. Aaa i nie żebym się czepiał, ale nie jestem pewien praw autorskich. Bo wykorzystana bajka jest dość znajoma, a licencje programów użytych do "produkcji" mogą mieć warunek, że nie będą używane dla korzyści. Raczej nikt się tym nie zainteresuje, ale jest nikła szansa, iż są osoby które nie "debatują nad regulaminem", a go przestrzegają :).

  OdpowiedzUsuń
 23. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 24. ŚWIŃSTWO nad świństwami nagrodzić film skoro odpowiedź miała być tekstowa.WSTYD I HAŃBA!!!

  OdpowiedzUsuń
 25. ŚWIŃSTWO nad świństwami nagrodzić film skoro odpowiedź miała być tekstowa.WSTYD I HAŃBA!!!

  OdpowiedzUsuń
 26. Regulamin jest rzeczą Świętą której trzeba przestrzegać nie patrząc czy ktoś się wysilił czy nie.Kiedyś Robert Korzeniowski w chodzie na 50km szedł niezagrożony po złoty medal.Na 400 m przed wejściem na stadion popełnił błąd i złamał regulamin odrywając dwie nogi nad ziemię i został zdyskwalifikowany.Sędziowie nie mieli litości nad tym iż szedł pierwszy i nikt mu nie zagrażał,i go usuneli z trasy i nie było ,,ZMIŁUJ SIĘ''.Złamał regulamin więc został usuniety z trasy i KROPKA!.Więc nie tłumaczcie sie w ten sposób bo sami się ośmieszacie.Skrzywdziliście setki osób które przestrzegały regulaminu i tyle!A jeżeli już jesteście tacy skrupulatni to policzcie ile liter użytych było w filmiku podczas wypowiadania słów i stwierdzicie iż było ich o setki za dużo.

  OdpowiedzUsuń
 27. Regulamin jest rzeczą Świętą której trzeba przestrzegać nie patrząc czy ktoś się wysilił czy nie.Kiedyś Robert Korzeniowski w chodzie na 50km szedł niezagrożony po złoty medal.Na 400 m przed wejściem na stadion popełnił błąd i złamał regulamin odrywając dwie nogi nad ziemię i został zdyskwalifikowany.Sędziowie nie mieli litości nad tym iż szedł pierwszy i nikt mu nie zagrażał,i go usuneli z trasy i nie było ,,ZMIŁUJ SIĘ''.Złamał regulamin więc został usuniety z trasy i KROPKA!.Więc nie tłumaczcie sie w ten sposób bo sami się ośmieszacie.Skrzywdziliście setki osób które przestrzegały regulaminu i tyle!A jeżeli już jesteście tacy skrupulatni to policzcie ile liter użytych było w filmiku podczas wypowiadania słów i stwierdzicie iż było ich o setki za dużo.

  OdpowiedzUsuń
 28. W swoim życiu organizowałem wiele konkursów z cennymi nagrodami. Mieliśmy ogromne powodzenie i nigdy nie miałem reklamacji od uczestników, których nie rozwiązałbym w sposób zadowalający dla reklamującego (z reguły drobne nieporozumienia). Dlaczego o tym piszę? Otóż cała tajemnica polega na tym, że regulamin zobowiązuje obie strony: organizatora i uczestnika. Organizator daje nagrody i opłaca realizację konkursu, a uczestnik daje siebie, swój czas i zaangażowanie. Regulamin w tym konkursie (w którym nie brałem udziału) jest klarowny. Wojtek powinien ograniczyć swoją wypowiedź do 500 znaków łącznie ze spacjami(odstępami). Skoro tego nie zrobił powinien być zdyskwalifikowany, ewentualnie organizator może mu przydzielić nagrodę specjalną/pocieszenia. Link nie jest odpowiedzią, ani kreatywną ani niekreatywną. To jest po prostu odnośnik do informacji. Budowa linku nie zależała do uczestnika konkursu, wygenerował go serwis Youtube, a uczestnik jedynie umieścił go w odpowiedzi jako adres/odnośnik swojej właściwej odpowiedzi. Tłumaczenie organizatora, że link był krótszy niż 500 znaków jest drwiną z regulaminu i uczestników. Obraża ich inteligencję. Szanowni Uczestnicy Konkursu jeśli czujecie się pokrzywdzeni możecie dochodzić przed Sądem swoich praw i wygracie. Poświęciliście swój czas i energię na udział w tym konkursie, a tu Organizator złamał podstawowe założenie warunków konkursu. W Polskim Prawie istnieje konstrukcja pozwu zbiorowego. Może któraś kancelaria prawna zainteresuje się reprezentowaniem Was. Na początek powinniście wysłać do organizatora reklamację i zażądać unieważnienia wyników konkursu i ponownego rozpatrzenia prac konkursowych. Jeśli Organizator odmówi, macie prawo go pozwać. Zorganizujcie się i pozywajcie. Nie chodzi tu o pieniądze, choć one pewnie dadzą Wam jakąś odrobinę satysfakcji (niesmak niestety pozostanie), ale chodzi o zasadę. Może taki przegrany proces zmusi do myślenia organizatorów przyszłych konkursów i do przestrzegania własnych regulaminów.

  OdpowiedzUsuń
 29. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 30. No Paczkomaty gratulacje, pod tym postem macie jedną z największych liczbę komentarzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 31. Wstyd. Udział miały brać teksty a nie filmy. Tłumaczenie, że link do filmu nie miał więcej niż 500 znaków to odpowiedź godna Stalina, mistrza manipulacji. Wszystko to źle świadczy o wiarygodności firmy, której są powierzane osobiste przesyłki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złożona została reklamacja. Podczas wyboru Jury złamało regulamin oceniając film, a nie odpowiedź.

   Usuń