Już 16% aukcji oferuje rozwiązania Allegro InPost


POPULARNOŚĆ USŁUGI ALLEGRO KURIER INPOST ROŚNIE NAWET 20% TYGODNIOWO Opcje dostaw produktów zamawianych online wdrożone wspólnie przez InPost i Allegro cieszą się rosnącą popularnością. Zyskuje zwłaszcza Allegro Kurier InPost – nawet 20% tydzień do tygodnia. Klienci doceniają także promocyjną cenę przyjazdu kuriera po małą liczbę paczek – tylko 3 zł. Dzięki współpracy InPost z Allegro, e-sprzedawcy mają możliwość skorzystania z trzech dogodnych rozwiązań: Allegro Paczkomaty InPost, Allegro Polecony InPost oraz Allegro Kurier InPost – już ponad 16% aukcji oferuje dostarczenie w ramach usług świadczonych przez InPost.

Kolejne wdrażane przez nas rozwiązania, które odpowiadają na bieżące potrzeby konsumentów, konsekwentnie umacniają naszą pozycję w sektorze usług dedykowanych e-commerce. Z naszych danych wynika, że coraz więcej osób robiących zakupy za pomocą Allegro korzysta z nowych opcji InPost dedykowanych tej platformie zakupowej. A opcja Allegro Kurier InPost zyskuje nawet 20% użytkowników z tygodnia na tydzień” – powiedział Sebastian Anioł, prezes Grupy InPost.

Największe zalety rozwiązań InPost dedykowanych platformie Allegro:
 • stała niska cena,
 • szybki czas realizacji zamówienia, 
 • darmowy zwrot produktów kupionych online, 
 • niska, promocyjna cena przyjazdu kuriera po 1-3 paczki – tylko 3 zł,
 • nadanie paczek w jednym z 7 000 Punktów Obsługi Klienta lub 1 800 Paczkomatów® InPost w całej Polsce, 
 • komfortowa forma odbioru zamówionych towarów,
 • możliwość skorzystania z Dynamicznego Przekierowania Paczek w ramach Allegro Kurier InPost.
Warto podkreślić, że aż 16% wszystkich aukcji oferuje nasze formy dostarczenia zamówionych produktów, a liczba ta nieustannie rośnie. Po sukcesie jakim było udostępnienie możliwości tanich nadań przesyłek kurierskich w Paczkomatach® InPost dla sprzedających na Allegro, udostępnimy tę usługę również klientom indywidualnym. Jestem przekonany, że wdrożenie kolejnej opcji dla wszystkich osób wysyłających przedmioty za pomocą kuriera, spowoduje wzrost zainteresowania usługami InPost. Liczymy na zainteresowanie klientów, którzy dotychczas nie mieli szans na korzystanie z oferty naszej firmy. Usługa zostanie uruchomiona w kwietniu" – dodał Sebastian Anioł.

InPost świadczy usługi pocztowe i kurierskie dla klientów indywidualnych oraz biznesowych – jako jedyny operator w Polsce zapewnia kompleksowy i komplementarny zakres usług logistycznych ‘pod jednym dachem’.Dzięki zawarciu porozumienia przez Allegro i InPost o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych online, e-sprzedawcy mają możliwość skorzystania z usług: Allegro Kurier InPost, Allegro Paczkomaty InPost i Allegro Polecony InPost. We wszystkich tych opcjach, klienci mają zagwarantowaną możliwość bezpłatnego zwrotu zamówionego produktu.

Ofertę operatora uzupełnia również szeroki wachlarz nowoczesnych rozwiązań, między innymi dedykowanych sektorowi przesyłek kurierskich: Dynamiczne Przekierowanie Paczek oraz nadawanie paczek z Allegro w Paczkomatach® InPost. DPP jest darmową opcją, dzięki której klient może odebrać zamówienie w wyznaczonym przez siebie Paczkomacie® InPost lub w wybranym Punkcie Obsługi Klienta. Usługa jest udogodnieniem stworzonym z myślą o e-przedsiębiorcach realizujących małą dzienną liczbę zamówień, którym zależy na dostosowaniu terminu nadania paczki do ram czasowych pracy. Z kolei opcja nadawania paczek kurierskich z Allegro w Paczkomatach® InPost pozwala na wysyłkę przesyłek kurierskich o dowolnej porze za pomocą jednego z ponad 1800 dogodnie zlokalizowanych Paczkomatów® InPost w Polsce. Rozwiązanie pozwala na szybką i sprawną realizację zamówień bez czekania na odbiór przesyłek przez pracownika InPost.

InPost rozbudowuje również infrastrukturę Punktów Obsługi Klienta na terenie całej Polski. Specjalnie w tym celu został powołany Pion Rozwoju Sieci, którego zadaniem jest przystosowanie sieci POK dla usług dedykowanych e-commerce. Dzięki podjętym działaniom zostanie ona jeszcze lepiej przystosowana do nadawania listów, przesyłek kurierskich i paczkomatowych.

Więcej informacji na: www.paczkomaty.pl, www.integer.pl oraz www.twoj.inpost.pl. 


33 komentarze:

 1. wszystko ładnie pisze a w rzeczywistości pic na wodę na paczkę czeka się dłużej niż na paczkę wysłaną pocztą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święta racja. Kurier pobrał paczkę dla mnie 12 kwietnia o 02:08 w nocy. Jest 14 kwietnia, 21:38, a kuriera ani widu, ani słychu. A przez 2 lata służbowej "współpracy" z InPostem różne cuda się działy (np. paczka priorytetowa z firmy do firmy - 8 dni)

   Usuń
  2. Paczka idzie już tydzień. Już słyszę, jak się tłumaczą sobotą i niedzielą...

   Usuń
  3. Jedna wielka ściema. Klient musi biegać po Warszawie żeby odebrać przesyłkę poleconą, bo doręczycielowi nie chce się (co jest jego obowiązkiem) dostarczyć jej do odbiorcy i zostawia ją w Punkcie Obsługi Klienta. Dzieje się tak za każdym razem.
   Zmowa listonoszy ???
   Jedrek.

   Usuń
 2. Potwierdzam, kiedyś paczkomaty inpost działały błyskawicznie, wczoraj wysyłka, dziś odbiór. Ale to było kiedyś. Obecnie wysyła z Warszawy (zarejestrowana w środę, nadana w ciągu dnia w czwartek) wyciągana jest przez doręczyciela dopiero w piątek, a przychodzi do Szczecina w poniedziałek!!! Gdzie czasy, gdy paczka potrafiła pojawić się w sobotni wieczór?! I do tego zamiast rozwijać sieć paczkomatów to ją zwijacie. W mojej dzielnicy przed laty był paczkomat, został zlikwidowany, aby pod jednym hipermarketem postawić dwa (dzieli je 200-300m). Później pojawił się paczkomat lotu (również obsługiwany przez inpost), po jakimś czasie nawet można było z niego skorzystać na allegro jak z normalnego paczkomatu... ale trwało to dość krótko i mimo, że paczkomat (lotu) wciąż stoi to jednak już jest nie widoczny na allegro przy wysyłce... Tak więc jakość obsługi spada na pysk, przy obecnej konkurencji to się szybko zemści...

  OdpowiedzUsuń
 3. TRAGEDIA - przesyłki też są "ubezpieczone" ? hahaha.
  Mała informacja na temat obsługi "ubezpieczenia przesyłki"
  ...bo oczywiście zgubili:
  Mógłbym napisać o tym artykuł.

  Jako przedsiębiorca posiadam umowę z ww. firmą.
  ZGUBILI przesyłkę, PŁACĘ za ubezpieczenie przesyłki i co ?...
  MAM PROBLEM. Na początku nie chcą dać odszkodowania.
  JA muszę (pomimo podanej kwoty ubezpieczenia) martwić się o wszystkie dokumenty by zostało mi wypłacone odszkodowanie, ponieważ In Post ma to w nosie. Chcą bym przesłał im paragon, który jest w zgubionej przesyłce...

  DALEJ: NA SWÓJ KOSZT muszę wysyłać im pisemne oświadczenie o złożonej reklamacji, te koszty ich nie obchodzą i nie zostaną oczywiście zwrócone :)

  NIC ICH NIE OBCHODZI !!! ŻENADA, TRAGEDIA.
  Jeżeli nadajecie przesyłki "ubezpieczone" to równocześnie możecie nadawać zwykłe przesyłki - działają tak samo, jak zgubią to zgubią - i na tym się wszystko kończy.

  Dodam tylko, że w innych firmach kurierskich w których mam umowę nigdy nie spotkałem się z taką obsługą i takim przeprowadzaniem reklamacji.

  Jeżeli tak działa "nowoczesność" to ja podziękuję...
  Nie mówiąc już o stronie paczkomatów i paczek kurierskich - prawie jak "znajdź wolną linię"

  Bez przerwy: error, ale nic się nie martw! odwiedź stronę główną! - wchodzimy na stronę główną a tam: error, ale nic się nie martw! odwiedź stronę główną!
  I tak bez przerwy... (A kurier po paczki będzie np. już za godzinkę :) ).

  Nie wiem ile jeszcze wytrzymam jako klient "biznesowy" ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Od dnia 11.05.br czekam na doręczenie przesyłki nr 621136130675443014907222. Najpierw uzyskałem informację, że paczkomat KOS277 Okulickiego 24 , Koszalin ma awarię i paczka będzie wydana przez kuriera. W dniu dzisiejszym, zgodnie z wasza informacją udałem się we wskazane miejsce, gdzie jakiś kretyn, tak, niekompetentny kretyn, któremu podałem dane przesyłki stwierdził, że takowej nie posiada i nie może mi pomóc w żaden sposób. Dał mi do zrozumienia, że ma w dupie mnie i moją przesyłkę. Zapewniam, że od tej pory też mam w dupie waszą firmę i będę ją omijał szeroko, jednak chcę moją paczkę, za która zapłaciłem, na którą czekam. mam poczucie, że zostałem przez was oszukany. Pisząc to od 45 minut oczekuję na połączenie z waszym konsultantem z infolinii. Bezskutecznie. Kolejny dowód na to jak traktujecie klientów. Proszę o informację jak zamierzacie mi dostarczyć przesyłkę, czy też po prostu ukradliście moją własność i mam to traktować jako zwykłe złodziejstwo?

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie dlatego korzystam ze sprawdzonych usług kurierskich. Przeważnie z DHL, według mnie mają dobrą ofertę, sprawdźcie sobie http://dhlparcel.pl/content/dhl_parcel_poland/pl/private-customers/domestic-parcels.html . Przynajmniej wiadomo, że przesyłka będzie na czas. Poza tym kontakt z kurierem jest bezproblemowy. A z tymi paczkomatami jest różnie. Wiem, korzystałam ...

  OdpowiedzUsuń
 6. Beznadzieja. Przesyłka wyszła z białegostoku w zeszły piątek. W Warszawie była jakoby we wtorek. I koniec. Warszawa to duże miasto ale da sie je obejść piechota (z przystankami na piwo) w trzy dni.Jak bez piwa, to w dwa. Widać InPost potrafi chodzic wolniej. Albo wcale.

  W infolinii można jedynie posłuchać muzyki. Żenada i paździeż

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten inpost to, dno wodorosty i muł.
  OMIJAJCIE TO DZIADOSTWO Z DALEKA!
  Przesyłka wysłana 25V, do dnia dzisiejszego (11VI) nie dotarła!
  Na infolinii nic konkretnego nie umieją powiedzieć, a dzwoniłem kilka razy (oczywiście na swój koszt-a na połączenie czeka się długo).
  Pisałem też reklamacje na formularzu, oraz słałem meile z prośbą o odpowiedź, żadnego odzewu, żadnej odpowiedzi-klienta mają w DUPIE.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dno dna... przesyłka leży w oddziale w moim mieście już tydzień. Chyba nie ma jej kto doręczyć :D

  OdpowiedzUsuń
 9. NIGDY WIECEJ INPOST!!! OTWIERAM SKRYTKĘ A TAM PUSTO!!! DZWONIE DO KONSULTANTA GODZINĘ!!! ODSYŁANIE OD JEDNEGO DO DRUGIEGO - STRACIŁEM GODZINĘ I KASE NA TELEFONY!!! NIGDY WIECEJ INPOST!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. ZŁODZIEJSKA FIRMA MIAŁEM TO SAMO

  OdpowiedzUsuń
 11. wczoraj dostalem smsa że paczka jest w skrytce. otwieram - pusto!!! dzwonię z godzinę na info!!! odsyłanie od jdnego do drugiego. w końcu ktoś mówi że sprwą sie zajmą!! następnego dnia dostaje sms - przepraszamy ... paczkę rzyniesie kurier do domu... ok. czekam wiec ja debil cały dzień!!! I NIC!!! ZERO KONTAKTU!!! DZWONIĘ - nikt po 16tej nie odbiera choć wiszę pół godz. jade wiec do punktu - zamknięte!! KUR..A MAĆ!!! CO ZA DZIADOSTWO!!! MOŻE SZANOWNI Z INPOSTU ODPOWIEDZĄ W KOŃCU!!1 NIGDY WIĘCEJ LUDZIE - INPOST TO DZIADOSTWO TOTALNE!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Czekam już ponad tydzień na przesyłkę. Ostatni wpis to 8.07.2016 przyjęta w Kościerzynie i ze ruszy dalej. Dzisiaj jest 14.07.2016 i jakoś status bez zmian.

  OdpowiedzUsuń
 13. Mój polecony allegro idzie już ósmy dzień a od pięciu jest w oddziale w moim mieście a od trzech dni ma status w doręczeniu. Chyba goniec idzie na rękach lub szwęda się po mieście w mojej koszulce. Następnym razem wybiorę przesyłkę o 3 zł droższą i pewną.
  Pozdrawiam właścicieli i kierownictwo In post

  OdpowiedzUsuń
 14. Również to samo,Polecony Allegro tragedia, przesyłka leży w oddziale Chojnice 15 km od miejsca doręczenia już 11 dzień bez zmian. Pozwalniali ludzi po przegranym przetargu z PP a teraz nie wyrabiają. Lepiej trochę dopłacić i wiesz że listonosz jest codziennie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Gdzie moja paczka? Dlaczego od 2 dni jest wyjęta z paczkomatu i w drodze do oddziału???????????

  OdpowiedzUsuń
 16. Jakim cudem status mojej przesyłki jest doreczono ? Skoro nikt mi jej nie dostarczył ? Nikomu nic nie podpisywałam, na infolinię dodzwonić się to cud.

  OdpowiedzUsuń
 17. Pseudo kurier wrzucił moją paczkę na balkon bo podobno nikt nie otwierał, a do mnie nie mógł się dodzwonić. Paczka przeleżała tam całą noc i gdy zadzwoniłem do InPosta co się dzieje, ten koleś zadzwonił i zdał mi relacje. Popisem jego chamstwa i głupoty było to, że podpisał się moim NAZWISKIEM POD ODBIOREM. Nigdy więcej tego badziewia

  OdpowiedzUsuń
 18. Zamowile 3 paczki , traf padl ze wszyscy sprzedajacy oferowali firme Inpost kurier do wysylki , nastepnego dnia otrzymalem emaila ze kurier probowal dostarczyc mi przesylke , ale nie zastal mnie w domu i zostawil mi awizo , niestety awiza nie bylo , po chwili otrzymalem kolejne meile ze wszystkie 3 paczki wlasnie odebralem, wszystkie paczki oczywiscie zaplacone , dodzwonic sie na infolinie graniczy z cudem , gdy sie juz dodzwoni to niewiadomo ile sie czeka az ktos odbierze laskawie, dostalem informacje ze w przeciagu dwoch godzin ktos bedzie sie zemna kontaktowal, do tej pory nikt sie nie odezwal !!! Skadnal , brak slow .......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziś miałem dokładnie taka samą sytuację. Wczoraj przyszedł mail że paczki doręczone a paczek nie ma... Na infolinii czekałem za pierwszym razem 30 minut. Łaskawa pani stwierdziła że w przeciągu godziny ktoś eis odezwie. Oczywistsze cisza. Za drugim razem wykonałem 69 połączeń zanim wskoczyłem na linię. Po odczekaniu kolejnych 30 minut konsultant raczył odebrać a następnie stwierdził, ze paczka na pewno trafiła do mnie sokoro przyszedł mail potwierdzający. Złożyłem oczywiście skargę oraz zgłoszenie na policję o kradzieży paczek. Nigdy więcej InPostu

   Usuń
 19. omijac ta dzia..... firme z daleka

  OdpowiedzUsuń
 20. Czekam na przesyłkę od 16 sierpnia. Bezowocnie.
  Firma nie odpowiada na maile, reklamacje.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja czekam już na przesyłkę od 02 września do dnia dzisiejszego status Szczecin 07.09 br w drodze do Polic zaznaczam 10 kilometrów. dziś 12.09. nadal Szczecin. W Policach zamknięta już placówka i jesteś w CD. Szkoda gadać, konkurs nie wiem dla kogo ale Allegro musi się obudzić bo z tą MARKĄ daleko też nie zajadą.

  OdpowiedzUsuń
 22. Ja czekam już na przesyłkę od 02 września do dnia dzisiejszego status Szczecin 07.09 br w drodze do Polic zaznaczam 10 kilometrów. dziś 12.09. nadal Szczecin. W Policach zamknięta już placówka i jesteś w CD. Szkoda gadać, konkurs nie wiem dla kogo ale Allegro musi się obudzić bo z tą MARKĄ daleko też nie zajadą.

  OdpowiedzUsuń
 23. POPRZEDNIE STATUSY DATA SZCZEGÓŁY
  W doręczeniu
  12.09.2016, 10:01
  Przyjęta w oddziale InPost - KRAKÓW
  08.09.2016, 07:23
  Zwrot do nadawcy
  07.09.2016, 19:52
  W doręczeniu
  07.09.2016, 06:29
  Przyjęta w oddziale InPost - ŁÓDŹ
  07.09.2016, 04:50
  W trasie
  07.09.2016, 01:22
  W trasie
  06.09.2016, 23:12
  Przygotowana do nadania
  06.09.2016, 13:55
  Tak wygląda wysyłka przez allegro polecony mało tego jeśli chcesz się dowiedzieć czemu paczka Niedotarła pod wskazany adres to nikt nic niewie jadąc do oddziału głównego w łodzi z kad paczuszke odesłali niestety niepotrafia odpowiedziec dlaczego została odesłana mimo iz oni ja odsyłaja skladajac reklamacje zero odpowiedzi :/ Niepolecam Nikomu

  OdpowiedzUsuń
 24. POPRZEDNIE STATUSY DATA SZCZEGÓŁY
  W doręczeniu
  12.09.2016, 10:01
  Przyjęta w oddziale InPost - KRAKÓW
  08.09.2016, 07:23
  Zwrot do nadawcy
  07.09.2016, 19:52
  W doręczeniu
  07.09.2016, 06:29
  Przyjęta w oddziale InPost - ŁÓDŹ
  07.09.2016, 04:50
  W trasie
  07.09.2016, 01:22
  W trasie
  06.09.2016, 23:12
  Przygotowana do nadania
  06.09.2016, 13:55
  Tak wygląda wysyłka przez allegro polecony mało tego jeśli chcesz się dowiedzieć czemu paczka Niedotarła pod wskazany adres to nikt nic niewie jadąc do oddziału głównego w łodzi z kad paczuszke odesłali niestety niepotrafia odpowiedziec dlaczego została odesłana mimo iz oni ja odsyłaja skladajac reklamacje zero odpowiedzi :/ Niepolecam Nikomu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja.Totalny bajzel.Pracują jak im się chce. Nie polecam.Wiesiek

   Usuń
 25. totalna bzdura, kurier zamiast dostarczyć przesyłkę pod wskazany adres, zostawia ją po raz kolejny po drugiej stronie ulicy w POK i nie zostaje dostarczona do domu bez żadnej informacji telefonicznej i bez awiza, dla przykładu przesyłka kurierska nr 521000015497410002179946

  OdpowiedzUsuń
 26. Dziś dostałem 2 maile o doręczeniu przesyłki. Nr przesyłki 459920326601164014305485. Przesyłki nie doręczono a awiza w skrzynce brak. Dzwoniłem na infolinię i miła Pani podała mi nr do kuriera, kurier ma wyłączony telefon. Kto odebrał moją przesyłkę?

  OdpowiedzUsuń
 27. Skorzystałam będąc sprzedającą opcję allegro inpost, bo to korzystne dla klienta. Wybrałam dogodną dla siebie opcję nadania w paczkomacie. Niestety wygenerowany kod nie działał. Zadzwoniłam na infolinię i pani udzielała mi informacji 35 minut!!! Musiałam jej nakreślać sytuację parokrotnie, kodu nowego podobno dać nie mogła, za to zaproponowała mi udanie się do drugiego paczkomatu. W tym 2 osoby przy mnie nadawały i odbierały, sama odbierałam paczkę po 2 godzinach. W końcu po wielu perturbacjach i propozycji z mojej strony, by zmieniła opcję nadania na POP stwierdziłą, że jej się udało! Moje plany szlag trafił - obiadowo-spożywcze. Po pracy, głodna udałam się na zebranie. Napisałam reklamację, zobaczymy, jak rozpatrzą

  OdpowiedzUsuń