Co zrobić, jeśli paczka czeka już w Paczkomacie, ale nie dotarł kod odbioru?


Gdy przesyłka jest już w Paczkomacie, na maila oraz numer telefonu podany przez nadawcę zostaje wysłana wiadomość z kodem odbioru - jest on niezbędny do odebrania paczki. Co więc zrobić, jeśli nie dotarł?

Istnieje możliwość sprawdzenia kodu odbioru po zalogowaniu do Managera Paczek na stronie: https://manager.paczkomaty.pl/parcels/, ustawiając filtr „Przychodzące”.W tym celu musisz posiadać konto, zarejestrowane na adres e-mail, do którego jest przypisana Twoja przesyłka.

Jeśli paczka czeka na odbiór w Paczkomacie, a nie otrzymaliście jeszcze SMS-a, warto sprawdzić, czy telefon jest w zasięgu sieci lub czy nie została zablokowana usługa tzw. SMS Premium.

W przypadku braku powiadomienia mailowego, warto sprawdzić folder SPAM, gdzie wiadomość mogła zostać skategoryzowana.

A co jeśli nadawca podał błędny numer telefonu lub adres e-mail?Powinien skontaktować się z naszym Wsparciem Technicznym (techinfo@inpost.pl) i poprosić o wysłanie SMSa i/lub e-maila na prawidłowe dane.Nie ma możliwości edycji danych, możemy jedynie udostępnić dane do odbioru przesyłki na inny numer telefonu / adres e-mail.

Należy pamiętać, że wysyłka powiadomień na pierwotne dane nie zostanie zablokowana, co oznacza, że wszystkie informacje o przesyłce, będą kierowane na adres mailowy i telefon podany przez nadawcę.

3 komentarze:

 1. A co zrobić jak od dwóch dni paczka zamiast w paczkomacie leży w oddziale?

  OdpowiedzUsuń
 2. UWAGA NA PRZEKIEROWANIA! 17 listopada InPost zmienił regulamin i teraz "Operator zastrzega sobie prawo dostarczenia Przesyłki Paczkomatowej do oddalonego o nie więcej niż 2 km w linii prostej od tego Paczkomatu innego dostępnego punktu, tj. do innego Paczkomatu, do Wirtualnego Paczkomatu lub do POP".
  Od teraz będziecie szukać paczek w POPach czynnych np. do 17stej!!! (tak jak ja, stojąc pół godziny w kolejce w papierniczym!) I nikogo nie interesuje że człowiek w tych godzinach pracuje - infolinia odpowiada "niedasie" bo wszystko jest zgodne z regulaminem! NIE WYSYŁAJCIE PACZKOMATAMI - tylko kara finansowa ich zaboli!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strzel sobie lewatywe ziomek... o_O

   Usuń